Aktualności
Transmisje i meczeSkróty meczów

Oficjalnie: Mamy nowego mistrza Włoch! Wszystko wyjaśniło się na San Siro..

, , Wiktoria GierulaOficjalnie: Mamy nowego mistrza Włoch! Wszystko wyjaśniło się na San Siro.. fot. charnsitr / Shutterstock.com

Inter Mediolan pokonał w poniedziałek wieczorem AC Milan 2:1. Tym samym Nerrazzuri zapewnili sobie dwudzieste mistrzostwo Włoch w historii.

Oficjalne potwierdzenie to była tylko kwestia czasu. W tym sezonie Inter Mediolan nie miał sobie równych. Podopieczni Simone Inzaghiego przegrali do tej pory w rozgrywkach Serie A tylko raz, pięciokrotnie zremisowali i wygrali aż 27 razy. Bilans strzelecki także może zachwycić nawet bezstronnych kibiców – 79 bramek strzelonych i tylko 18 straconych. Trzeba przyznać, że włoski szkoleniowiec dobrze naoliwił swoją maszynę.

To dwudzieste mistrzostwo w historii Interu Mediolan. Jest o tyle wyjątkowe, że dzięki temu wyczynowi nad herbem drużyny pojawi się druga gwiazda.

W doliczonym czasie gry w starciu z AC Milanem posypały się czerwone kartki, jednak najważniejszy dla Interu był wynik. W pierwszej połowie gola strzelił Acerbi, tuż po wznowieniu gry Marcus Thuram. Gospodarzy tego meczu było stać jedynie na jedno trafienie w 80. minucie autorstwa Fikayo Tomoriego.